Шихов Петро. Влада народу, влада через народ і для народу

09.10.2016 18:39

        Тема національної ідеї вже багато років вкрай актуальна для України. Але, на жаль, за 25 років незалежності нашої держави ніхто так і не зміг створити сильну, єдину, об’єднуючу національну ідею. Різні політичні сили за час їхнього перебування у Верховній Раді пропонували різні національні ідеї, але всі вони сприймалися лише невеликою частиною населення, або не сприймалися зовсім, бо народні обранці завжди піклувалися та піклуються лише про власні рейтинги та місця у парламенті. Люди хочуть, щоб до них дослухалися, а не маніпулювали ними. Вони бажають народної влади, а не кримінально-олігархічної як це завжди було в Україні. Кожен адекватний громадянин  бажає гідного життя, а не зубожіння.

У нашого народу є характерна споконвічна риса - довіряти владі, наївно думаючи, що все зроблять за них (як звикли ще за радянських часів). Сьогодні основною об’єднуючою ідеєю є відновлення територіальної цілісності України, в умовах неоголошеної війни з Росією. Але постає питання, якою вона буде після закінчення війни?

На мою думку, національна ідея Української держави  повинна бути прийнята на державному рівні і висловлювати інтереси усієї нації. Тому я пропоную на розгляд свій погляд на те які завдання повинна виконувати національна ідея України.

Першим її завданням має бути, як було зазначено вище, відновлення територіальної цілісності, але дія цього завдання повинна припинитись разом із війною. Я вважаю, що війна закінчиться тільки тоді, коли Україна проведе реальні реформи та стане потужною державою не тільки у військовому а і економічному плані. Лише тоді на окупованих територіях відбудеться внутрішній бунт і ці території повернуться у склад України.

Другим пунктом, у національній ідеї, повинно стати реальне проголошення людини як найвищої цінності, її інтересів, прав і свобод. Це передбачає відсутність у ній шовінізму, расизму та будь-якої форми дискримінації.

Третій пункт полягає в тому, що повинна проводитись просвітницька політика для того, щоб кожна окрема людина ототожнювала себе з  нацією, бо нація – це обʼєднуючий чинник в державі. Характерною ознакою цьому стане створення умов для поширення української мови, та збереження національної ідентичності шляхом просвітництва через освітні заклади та культурно-просвітницькі програми.

По-четверте треба відкрито ставити питання про національну ідею не стільки виходячи з минулого, а навіть із сьогодення. Потрібно будувати проекцію на майбутнє, бо національна ідея повинна передбачати стратегію розвитку держави і нації. Ми будуємо Україну не для себе, а для тих хто прийде після нас і українці повинні вирішити яку державу ми залишимо своїм нащадкам.

Пʼятим завданням повинно бути те, що Україна має стати дійсно самостійною державою, з незалежною зовнішньою та внутрішньою політиками, щоб ніхто не мав права втручатись у них і не вказував як нам потрібно жити. Поважати культуру та традиції інших національностей, які проживають на території України. Народ сам повинен визначити яким шляхом йому рухатись далі. Яскравим прикладом того як має відбуватись державотворення є Ісландія. Ісландці, без участі політиків та юристів, самі написали собі народну Конституцію та самостійно вийшли з кризи 2008 року. Тоді ж було арештовано чиновників і банкірів винних у тому, що народ заборгував світу величезну суму коштів.

Також, держава зобовʼязана створювати рівні умови для всіх громадян. Наприклад, у тому ж мовному питанні повинні бути однакові можливості для вивчення і використання російської, англійської, французької та інших мов, які громадяни вважають своїми рідними чи які хочуть опанувати.

І хай на сьогоднішній день ми можемо констатувати, що ідеї яка б об’єднала націю не існує, а в цей же час хтось і далі сидить і терпеливо споглядає, як нас годують обіцянками та лякають війною задля того, аби влада панамських патріотів і далі виводила наші гроші в офшори, скорочувала робочі місця і соціальні виплати. В повному роздратуванні від цих ганебних речей я переконаний в тому, що тільки повне перезавантаження економіки, зміна системи та народна Конституція може дати свій нищівний ефективний результат. А всіх зрадників та конформістів, що не бажають змін своїй країні і сприяють її занепаду, чекає безапеляційність все нових і нових вогнищ барикад, куди їх заживо закидатиме нова генерація українців, що не хоче бути рабами на своїй власній землі. Слава нації! Смерть ворогам!

 

Петро Шихов, Пл-41